11 jaanuar 2017

Jälle uus mees majas!


Täna jõudis meie karja uus akviteeni heleda tõupull. Meie väike blondekari vajas hädasti uut pulli. Küüniniidu talu Juunior on loomulikult pärit Eestist ja igati harmooniline loom ning mis peaasi - hästi sõbralik, nii nagu Küüniniidu perenaine Siljagi. Pull on lihakas, blondelikult pika kerega, korralike jalgade ja tugeva esiosaga.
Väikeseks veaks on ehk liialt langev laudjas - mida me mäesuusatajatena klassifitseerime peaaegu "punaseks nõlvaks" :) Igal juhul loodame, et Juunior toob meie aretuses hetkel domineerivad saksa liinid - liiga kõrged ja rasked lehmad -  jälle "maa peale tagasi".Juuniori tutvumist uute ammadega ja sarmikat põsemusi saad vaadata siit.

Tegelikult on sarnase nimekujuga pull olnud meie karjas ka varem. Suur simmentali tõupull Junior toimetas Karitsa karjamaaldel aastatel 2009-2013. Tal oli kokku 63 järglast, kellest 10 on tänagi veel meie karja liikmed.
Junior - simmentali tõugu pull Kalmer Visnapuu talust
 Soovitame ka teistele, kes siiani oma kõik pullid kaugetelt maadelt toonud - vaadake Eestis rohkem ringi, te üllatute kui häid loomi võib ka meilt juba leida.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar